Pro kariéru

Kariérní poradenství

Každý kariérní poradce je jiný. Odlišují se metodami práce, zkušenostmi, členstvím v profesních organizacích, postojem k supervizím. Kariérní poradce, ať si to přiznává nebo ne, rád pracuje s takovou cílovou skupinou, která je mu nějak blízká. Kde zažil v poradenství úspěchy a hlavně, kde byl jeho klient úspěšný.

Kdo jsou mí úspěšní klienti? Jsou to např. VŠ studenti a juniorští manažeři, kteří si přišli pro radu, jak se odlišit od ostatních, jak nastartovat svou kariéru v nové práci, jak umět fungovat v novém týmu, jak si říct o mzdu a zvýšení mzdy po zkušební době, atd. Jsou to také seniorští manažeři, kteří již práci mají, ale něco jim chybí. Může to být celková spokojenost se sebou, může to být dovednost v řízení lidí. Někdy trénujeme vedení porad, vedení týmů, hodnotící pohovory, schopnost prosadit se. Společně přemýšlíme nad novými příležitostmi, kariérními změnami a postupy. Dávám jim ze sebe energii, opřenou o mou osobní zkušenost. Odnášejí si schopnost pracovat se svou vizí a sílu ke změnám, pokud se rozhodnou pro business coaching. Ráda také pracuji se ženami každého věku. Díky několika projektům na podporu žen, ve kterých jsem pracovala, jsem si prohloubila zkušenost i s touto cílovou skupinou. Ženy oceňují můj manažerský přístup, schopnost vcítit se do jejich situace, i to, že je nenechám odejít bez dalšího postupu. Naše setkání není o povídání, ale je práci na sobě samé.

Pokud právě vy cítíte potřebu kariérního poradenství, neváhejte mě kontaktovat. Vaše potřeby můžeme vyřešit i na jediné schůzce, pokud se na ni připravíme. Podstatné je, že jste připraveni jednat právě teď. Kariérní poradenství není o změně životopisu, ale o komplexu kroků směřující k vaší osobní spokojenosti v práci. Kariérní poradenství poskytuji v určitých případech online, bez osobní schůzky. Informujte se.

Metody, které používám:
Koučovací rozhovor, Mentorink, Online diagnostika pro rychlý výsledek, SWOT analýza, Brainstorming, Aktivní naslouchání, Poradenství.

Změna profesní role

Představte si, že stojíte na pomyslné křižovatce a nedokážete se rozhodnout? Máte rodinu, splácíte hypotéku a připadáte si jako stroj. Který se každé ráno nastartuje, běží do večera, pak se s námahou vypne. A zítra znovu. Jestli je vám to povědomé a chcete vykročit ze začarovaného kruhu ven, můžeme se na situaci podívat společně. Z různých úhlů pohledu, v bezpečném prostředí. Jakmile porozumíte své situaci, jak poznáte, co vše byste ztratili a co naopak našli, pak se můžete snadněji zorientovat v objeveném řešení. Zeptejte se sami sebe:

  • Je právě teď ideální příležitost změnit směr?
  • Umím najít činnosti, co dávají smysl mně i lidem okolo?
  • Zvládnu to?
  • Jak to ovlivní všechny okolo?

Jako profesionální kouč a kariérní poradce pomáhám lidem zformulovat a pak realizovat jejich sny a vize. Zní to jednoduše? Ve skutečnosti je to náročná práce – hledám takové muže a ženy, kteří mají odhodlání a chtějí na sobě pracovat. Pomáhám jednotlivcům i týmům porozumět síle a touze po změnách.

Mým klientům se v dnešním světě daří. Poznali, že neexistuje jen jeden postup platný pro všechny. Vědí, že s mojí podporou svůj cíl dosáhnou.

Příprava na pohovor nebo důležité jednání

Záleží vám na výsledku důležitého jednání nebo rozhovoru? Předkládáte týmu projekt, a chcete, aby ho tým přijal? Potřebujete se rozhodnout mezi dvěma řešeními a stále váháte, které vybrat?

To je ideální příležitost pro setkání s koučem, je fajn na to nebýt sám. 

Pomohu vám se podívat na situaci z různých úhlů pohledu, společně objevíme úzké místo a natrénujeme, v případě vašeho zájmu, kroky k naplnění.

Při  společném setkání využívám metody koučovacího přístupu a mentorinku.   

Posílení profesní role

Určeno těm, kdo se posouvají na kariérním žebříčku a chybí jim určitá dovednost a nebo ji potřebují posílit. Školení by vám nefungovalo, vy chcete najít své řešení ušité na míru. Proč? Na školení jste obvykle 1-2 dny a vy hledáte dlouhodobé mentorské vedení, které respektuje vaši úroveň. Tento produkt je určen juniorním manažerům. V rámci  půlročního kontraktu se spolu setkáváme jednou měsíčně a aktuálně řešíme vaše požadavky. Pokud máte touhou se zlepšit, je to jednoduchý a levný způsob jak profesně vyrůst.  Pro seniorní manažery je vhodnější čistý koučink.

Konzultace ZDARMA

Ozvat se můžete na čísle: +420 605 457 080

Úspěch našich setkání záleží na vzájemné důvěře. Nabízím zdarma úvodní rozhovor po telefonu jako příležitost pro nás oba zjistit, zda najdeme společný prostor pro spolupráci. V průběhu cca 15 min otevřeme možnosti, které vás zajímají. Položím vám několik otázek. Zjistíte, jestli je koučování ta správná cesta, nebo zda chcete na svůj výsledek dosáhnout rychleji díky poradenství či mentoringu.